REPORT: NÁŠ POHLED NA SNÍH V LÉTĚ #0

snih_v_lete_fb_cover

Pokud jste ještě nezaslechli o KVSNOW, nebo o naší akci SNÍH V LÉTĚ #0, která se konala 26. 9. 2015 v Sokolově, tak se o všem dočtete v následujícím článku, který pojednává o organizaci, průběhu a závěru naší premiérové události. Tak se příjemně usaďte a pusťte se do čtení. Samozřejmě budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, ať už tady, či na facebooku. Díky moc a enjoy!

 

Když mi prvně Kablis, Véna a Peťa napsali, že v létě uděláme IMG_20150924_233300ski/snowboardovou akci pod záštitou KVSNOW, tak mi hlavou blesklo „tyvole, se z toho posereme“ dyť vlastně ani oficiálně, kromě našich stránek neexistujeme. Jak to sakra budeme moct organizovat, když jsme jenom parta zevláků? Nemáme prachy, nevíme, jak se chodí v botách organizátorů a hlavně nevíme, kde v létě vezmeme ten tolik potřebnej sníh. No nic, ale věděli jsme, že to milujeme a musíme to uskutečnit, a tak jsme se do toho dali. První věc, kterou jsme vyřídili, byla potřebná povolení a dohoda se zimním stadionem. Všechno do sebe zapadalo jak mísa na prdel, až na to počasí. Tropy by našemu seškrábanýmu ledu moc nepomohli, a tak jsme akci museli o měsíc odložit. To se nám ale hodilo do krámu vzhledem k rekonvalescenci Kablisových odejmutých krčních mandlí a Bohyho výronu kotníku. Tak jsme díky oddálení termínu trošku zvolnili tempo a začali k sobě svážet věcné ceny od sponzorů a rozesílat propagační materiály. Měsíc utekl jako voda! Najednou je to tady „hlava v pejru“, za 3 dny nám začne naše první akce, následovali probdělí noci, jestli fakt máme všechno a jestli to nebude propadák.

kartacesnih_v_lete

Den D, před akcí jsme se celý KVSNOW tým sešli u Vency na gartace_zimakzahradě, abychom připravili všechen matroš a byli ready na sobotu. Plni sil jsme se do toho vrhli a do dvou hodin jsme všechno naházeli na auto. Stále plni energie a nápadů jsme svolali poslední válečnou poradu v Kraslickém Freeclubu, kde jsme domluvili poslední organizační detaily a vyzvedli pár bannerů.V sobotu ráno jsme doházeli poslední drobnosti na korbu auta a (jak to tak bejvá) s hodinovou prodlevou jsme vyrazili směr Sokolov. Rychle jsme se vylodili a vyházeli všechny věci. Rychlý cígo, rozdělení činností a šli jsme na to. Kartáče šli poskládat lehce a za zimním stadionem bylo sněhu díky Baníku Sokolov dost. Díky brzkýmu vstávání v sedm ráno jsme měli celkem dost času, protože bobík od CAT měl dorazit až na desátou, a tak jsme čapli skejty a čekli novej betoňák od mysticu, kterej je víc než povedenej. „Už je tady!“ volání se rozlejhá po místním skateparku. Ani si nestíham přezout boty a už hážu první várku na kartáče. Jeremy se ujal shapovací lopaty, a tudíž za odrazy můžeme poděkovat jemu. Na to, jak probíhalo zasněžování, se můžete podívat v následujícím timelapsu.

Sníh je naházenej a já zjišťuju, že i všechny reklamní bannery jsou na místě, stánek od Snowbitche stojí, muzika je zapojená, Sunpoint auto otevřeno, no zkrátka jsme totálně READY! Následně vás hned krátky postem upozorňujeme na sociálních sítích. Než se všichni stihnou převlíknout, Péťa s Kubou už shredí modrou trubku, kterou ukradli skejťákům, a rozjížděj se na ní z navozený hromady sněhu. Jako poslední nadrženec se přidává Kablis, kterej trubku zasazuje do sněhu a užívá si krásnej streetek.

kablis_Trubka speed_rail

Přichází první rideři a diváci! Hurá, úspěch! Neděláme to nadarmo. Pouštíme hudbu a startujeme trénink na černý plastovce, která má zvedlou prdel, a proto na ní Kuba jako jeden z prvních triků vysílá 450 ven! Padají slušně odjetý triky, ale i pěkný krysy. Je megaparádní zase cítit po půl roce sníh . Z vysmátých tváří jezdců a přihlížejících je zřejmé, že si to všichni užívají. Nyní je čas na rychlou šejpovačku, během níž nám Raper RC dá 2 písničky a naladí tak první diváky i pořadatelé k pohupování se do rytmu.

mario_dr

14. hodina odbyla a Jamovací sranda začala! Přihlásilo se 13 snb riderů a 4 freeskieři. Na nultej ročník parádní účast a všichni organizátoři jsou z toho nadšený. Vše běželo až moc hladce, ale v tom přišel zlom. Zapínam si vázání a z beden se ozývá, že si Mario (kterej si k nám přišel poprvý v životě zkusit freestyle) vykloubil rameno na lámaný plastovce. Zamrazí mě v zádech, protože mě z těch pádů taky pobolívá rameno. Hned po jízdě se na něj jdu podívat. Venca hlásí, že už volal 155. Mario to bere celkem s nadhledem, a tak mu dáváme nějaký ceny útěchy. Vyhlížím sanitku a ukazuju, kde zrakvenej rider sedí. Jam samozřejmě pokračuje, a tak aspoň hecujeme lidi, ať pro Maria udělají bordel a zpříjemní mu čas v sanitce. Při jamu se zabíjí o sto šest- za výčet stojí onefoot boardslide, 180 in sw pretzel 360 out, 360 switch up na lámačce, fs boadrslide to sw 50-50/sw 180 out.  Za všechny tyto triky a mnohé další triky dostali jezdci drobný dary od našich sponzorů.

Kolem třetí hodiny se zase shapovalo, RC dal další ukázky z nový placky „Klapky“ a šlo se na trojtej BEST TRICK, kterej se jel po 20 minutách na lámaný plastovce, canon plastovce a speed railu. Síly sice rychle docházely, ale věříme, že si to všichni užili. Body, který si jezdci dávali mezi sebou, padaly zaslouženě. Bohůžel nám na posledních slibovaných 10 minut závodu začalo pršet, a tak jsme poslední best trick museli o polovic zkrátit. Po chvilce se počasí umoudřilo, proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. Bylo to těsné, ale konečné pořadí vypadalo takhle:

Lámačka:     

SNB:  Jeremy Ploc
SKI:  Tomáš Iwanko

Canon: 

SNB:  Lukáš Kabelka
SKI:  Jirka Paták

Rail:  

SNB:  Kuba Bílek
SKI:  Jakub Štěpán

A největšího krysáka a snaživce vyhrál Jirka Kabelka – i když si omlátil všechny strany těla, nakonec odjel každej zamýšlenej trik.

Vítězové best tricku dostali věcné ceny od našich sponzorů: Truth print, Freeclub, Legrind, Snowbitch, Sunpoint shop, CAT, Viessmann, GC skupina Brotje, Město Sokolov, Baník Sokolov a 20% slevu na nákup outdoorové PK kamery.

bt_winners

Po ukončení akce se organizační KVSNOW tým vrhnul na balení překážek a kartáčů, což už nebyla taková sranda, protože jsme byli všichni totálně vyždímaný. Na pomoc nám přispěchali lokální skejťáci, kterejm tímto děkujeme! Dále děkujeme všem divákům a riderům, že nás přišli podpořit a nenechali po sobě bordel, což je v dnešní době vzácnost!

all_riders

Všichni jsme nadšený z toho, jak parádně se to povedlo a jak sme si to užili. Tenhle ročník „na zkoušku“ v nás nechal tak silný emoce, že se můžete příští rok těšit na první ročník týhle super bláznoviny! Neváhejte nás sledovat dál na sociálních sítích @kvsnowcz a podpořte nás lajkem a sdílením.

Díky moc za podporu,

Petr „Bohy“ Bohánek, Lukáš „Kablis“ Kabelka.

 

 

Napsat komentář