Vysoký kámen – Krušné hory

cyklovylet

Přelom dubna, začátek května. Teplé počasí, rozkvétající a zelenající se příroda kolem nás. Ideální počasí na menší výlet. S Lukášem jme se domluvili, že se sejdeme na půli cesty a společně pak cyklotoulkem vyrazíme na Vysoký kámen (774 m), který leží v západním koutě Krušných hor. Tady pár slov, video a fotky z výletu.

Je deset ráno, necelých 10°C a s Lukášem se setkáváme v údolí mezi Luby a Kraslicemi. Rychlé přivítání a vyrážíme k dnešnímu cíli. Lukáše jsem naposledy viděl před jeho odjezdem do Švýcarska. I přestože jsem sledoval jeho instablog vyptávám se, jak se celou zimu vlastně měl.  Po několika kilometrech dorážíme pod Vysoký kámen, na vrcholku pobíhá pouze pár turistů, sluníčko začíná hřát a tak prolézáme skaliska skrz-naskrz. Vzdálíme se od turisty navštěvovaného „Vysokáče“ na odlehlejší sklaní útvar, kde ve výšce korun stromů usedáme na vrchol – svačíme a užíváme si ticho, klid, panoramata.

Po nějaké hodince rozjímání se odhodláme k návratu na vyhlídku Vysoký kámen, která už je bohužel kolem pravého poledne v obležení turistů, a tak se opět trochu straníme v závětří skal. Kde pozorujeme „cvrkot“ pendlujících turistů a opět, svačíme. Po pár fotkách, pár záběrech na kameru balíme, nasedáme na kola a prcháme. Naše společná cesta je pro dnešek u konce a tak se loučíme, Lukáš vyráží směr Kraslice a já směr Cheb.

VIDEO ZDE:


Pokud Vás zajímá Vysoký kámen přikládám odkaz na pohora.cz , kde je krásně popsaná turistická trasa z Lubů, přes Vysoký kámen až do Kraslic.
http://www.pohora.cz/ceske-hory/z-lubu-do-kraslic-tajemny-vylet-na-vysoky-kamen/