Trip Camden

Camden_Town_stn_roundel

Trip Camden, trip Camden, trip Camden, Camden, Camden. Ještě sem nevyrazil ani z Česka a nikdo nemluví o ničem jiným. „Hned jak dorazíš, ser na to, že jsi unavenej a zajeď se tam podívat. Je tam atmosféra jako na Majty (mighty sounds) , ale celej rok.“

Takže si každej den říkám, že musím jet do toho centra! Ale vždycky mi do toho něco skočilo až na ten den, kdy sem tam jel. Eliška potřebuje boty, takže kam dem? CAMDEN! Po výstupu z metra sou všude, ale všude stánky a obchody. To sem nečekal, takže kupujeme hovadinky a koukáme po botách, dokud nepřijdeme k mostu, kde je to barevný na modrým. (prej se s tim musim vyfotit, protože se s tím fotí všichni a prej kvůli nějakýmu blogýsku)

Odbočujeme z hlavní do postranní uličky a přede mnou se otevírá nový svět. Uzoučké, křivolaké uličky jsou naplněné stánky se vším, co si dokážeš představit a všude se to blejská, bliká, vyjímá, upoutává a celý to uzavírá vůně jídel ze všech koutů světa, vonných tyčinek, parfémů, mastí a zpocenejch lidí. Camden je tržišťový bludiště, který vyplňuje celou čtvrť. Lidi co mě znají ví, že jako první kupuju jídlo a pak se starám o zbytek. Takže jíme a vedle nás před obchodem stojí mini mini rampa. Menší sem fakt v životě neviděl.

Prošli jsme opravdu všechno. Něco i 2x. Za zmínku stojí: restaurace Cereal killer, kde si můžeš dát všechny možný i nemožný cereálie, ze všech koutů světa. Dál taky týpek, co prodává svoje fotky, ze kterejch skládá slova (např. kroužek v bradavce znamenal „O“, klikatící se řeka „N“, zoubky starého klíče „E“= ONE) to se mi moc líbilo, protože ke každýmu písmenu měl strašně moc fotek a tvrdil, že to všechno fotil sám. (tomu říkám živit se svým koníčkem). Další za zmínku stál obchod s tričkama snad ze všech anime,co znám i neznám. Pak jídlo, jídlo, jídlo a v neposlední řadě zbombenej kůň, kterýho sem musel taky zkrášlit.

Jedl sem tak 6x, takže Camden určitě hodnotím kladně. Cestou zpátky na metro sem zahlídl grafity a našli jsme celou ulici legálů, kde nás pak obklíčili videonatáčeči nejakýho klipu z jedný strany a zprávový vypatlávači ze strany druhý. Po úspěšném vymanění se ze spárů kamer jsme se mrkli na BBC a došli až na konec světa. (Pro pivaře mám dobrou zprávu. Mají tam tak 30506059382995 druhů piva a tak 2 druhy nealka. A nakonec klasicky – THE WORLD’S END.

 

Napsat komentář