Snowtropolis trip (DE) – KVSNOW

anowtropoilis

Znáš ten pocit, když si do něčeho zapálenej, je to něco, na co nemůžeš přestat myslet, něco co chceš furt víc a víc. Tak pro mě je to sníh! Když jsem poprvé slyšel o loňský snowboardový akci „SNÍH V LÉTĚ“ v Sokolově, neváhal jsem ani sekundu.Sbalil jsem prkno a vyrazil na svojí první SNB akci, kde jsem potkal komunitu skvělých lidí a nadšenců pro zimní sporty.

S blížící se zimní sezónou sleduješ všelijaký snowboardový videa a sníš o tom, jak opět pod nohami ucítíš křupající sníh. Zrovna jsem sledoval videjka, když v tom mi napsal Peťa Novaxx, že se v pátek jede do německý haly Snowtropolis. „Ano, ano, ano“ zněla bez rozmýšlení moje odpověď. Potěšilo mě pozvání od Petra a dobrá zpráva, že jede i Jeremy Ploc, kterej to na prkně prostě umí a tak od něj přeberu nový rady a trochu tý motivace. Nastal ten nejdelší týden čekání na Pátek a každodenní otravování Petra o info, jak to teda vlastně bude?

Den D – naskládali jsme se i s vercajkem do auta a už si to fičeli po německý dálnici. Během jízdy na dálnici si v hlavě přemítám, jak se těším na sníh a taky přemýšlím nad tím, jak moc Petra podporuje jeho manželka Gábi v jeho životní vášni pro lyže.

Stojíme před halou Snowtropolis a Jeremy začíná vybalovat svůj pojízdný servis – nářadí na všechny způsoby, vosky a žehličku. Doladíme skluznice, utáhneme vázání a vcházíme do haly. Hned při příchodu cítíš v chladném vzduchu přítomnost sněhu, což potěší při pohledu za sebe, kde se zelená tráva. Jeremy hnedka z vostra naskočil na „ropovod“ rail, kde pohrotil hodně kreativní trik. Peťa si na railu dal menší krysu a trochu si poranil koleno, ale on je to tvrďák, nic ho nezastaví a tak se pokračovalo dál. Takovej prototyp terminátora v zimní edici s lyžemi. Jak jsem doufal, tak se stalo a dostal jsem několik rad od Jeremyho, pokoušel jsem se o progres a hlavně jsem se pokoušel odbourat strach z railů, který mě sužoval. Nakonec jsem se uvolnil a tenhle den jsem si pořádně užil. Jeremy ukázal, že to během letní sezóny nezapoměl a na kickeru točil 540° a celý den zakončil zdařeným frontflipem.

Tímto chci poděkovat KVSNOW za pozvání na Snowtropolis trip (DE), díky Petrovi a Gabi za super sváteční den před začátkem zimní sezóny. Na závěr bych dodal, že pokud máš nějakou možnost zajezdit si a ještě k tomu s partou dobrých lidí, tak jdi! Je to ten nejlepší pocit.

Díky moc,

Mario.