Letní turistika v Rakousku – Wildkogel

nahled_wildskogel

Teď je ta doba, kdy se u mně projevují sentimentální záchvaty více, než kdy jindy. Děje se tak, protože si přijdu omezen na svobodě a nemůžu jen tak vycestovat za hranice a užívat si milované toulky po vrcholcích a údolích Alp.

Nezbývá, než jen dohánět resty a dodělávat domácí videa, která byla zamýšlena, jen  jako památková pro účastníky a pro pochlubení se výletem v rodinném kruhu. Ale nakonec se poslední dobou na ty již hotová videa dívám docela často a moc rád, že mi přijde škoda si je škudlit jen tak soukromě. Může to být inspirativní, může to být pokochání se hodné, může to být dobré třeba v rámci vaší/naší prokrastinace a nebo jen tak, podívat se na hory z pohodlí domova!

A vlastně jsme s Lukym před pár lety přehodnotili myšlenku KVSNOW.  Kdy jsme si kvůli bídnějším zimám a mýmu hodně omezenýmu času řekli, že už nepůjde vést tenhle náš blog jen okolo „Karlo-Varský SNOWboarding“ zážitků a akcí. (s touto myšenkou bylo v roce 2004 vytvořeno první logo a zmínka na webu KVSNOW). Ale také jiných našich cestovatelských zažítků.

A tak se s vámi podělím třeba o výlet do Salcburska, do pohoří Kitzbühelských alp na velmi snadno zdolatelný křížek na vrcholu hory Wildkogel. Na vrchol Wildkogel (2224 m) lze dobrodružství začít v městečku Neukirchen am Großvenediger (858 m), odkud se můžete vydat pěšky, nebo se nechat vyvézt lanovkou Wildkogelbahn do horní stanice (2087 m). V našem případě se jednalo o první příjezdový výšlap, na který jsme vyráželi až později odpoledne a tak jsme zvolili možnost nechat se vyvézt do horní stanice. Z horní stanice lanovky nás od vrcholku dělilo cca. 40 min. chůze, 1,6 km a nastoupané převýšení 150 m. Opravdu jednoduchý výšlap, kde jste na vrcholu během pár minut. Wildkogel zdolán sice trochu na důchodce, ale ty nádherné výhledy na Vysoké Taury a Kitbühelské  Alpy vám už nikdo nesebere 🙂 .

Napsat komentář